Nový ročník Chodské noční hasičské ligy, bude svým hlasem a přehledem provázet ostřílený komentátor hasičských soutěží pan Jan Mařík. Odmoderoval nám už loni dvě soutěže a letos se vrací na místo činu. 

Malinko jsme pana Maříka vyzpovídali o jeho začátcích a co ho ještě v letošním roce čeká.


S hasičským sportem začal v roce 1970 v Horní Kamenici, ale jeho působení nebylo jen v hasičském sportu. 

Dnešní sportovní disciplínu Biatlon ( dříve Sokolský závod ), provozoval závodně za Duklu Liberec a Jitonu Soběslav, měl také tu čest, se setkat a vidět pozdější olympijskou vítězku Kateřinu Neumannovou při jejích začátcích. Objel s tímto sportem celou ČR a Slovensko.

V hasičském sportu působil v týmech Horní Kamenice a od roku 1974 – 1979 za Jitonu Stod.

Působil jako starosta SDH Horní Kamenice a celého okrsku Holýšov. Starosta obce Horní Kamenice byl 4,5 roku.

V roce 1996 začal svou kariéru moderátora hasičských soutěží. Díky tomuto koníčku moderoval v Severočeském kraji, Jihočeském kraji, na Vysočině a Plzeňském kraji. Nezůstalo jen u soutěží, následovaly společenské akce, plesy, výročí obcí a jeho nejoblíbenější Setkání Kostelců v Kostelci u Stříbra.

Největší akce ho ještě v letošním roce čekají. Jako vrchol své moderátorské kariéry si vytyčil moderování mezinárodních akcí, zejména v mece požárního sportu v Rusku. V březnu vyráží moderovat do Polska a v termínu září – říjen ho čeká velká hasičská soutěž na Rudém náměstí v Moskvě.

Jak se nám p. Mařík svěřil, tak po moskevské štaci ukončí moderování. Věříme, že to bude jen unáhlené rozhodnutí a bude pokračovat v tom, v čem je nejlepší široko daleko. 

CHNHL děkuje za jeho podporu a jsme přesvědčeni, že jeho účastí bude hasičská liga zase o level výše.

 

Please follow and like us:
Kategorie: CHNHL